Miks me seda teeme

2013: Aegviidu-Ähijärve

Kontseptsioon on sel aastal üsna sarnane eelmise aasta omale. Start on kavas 10. oktoobril mitte päris Aegviidult, vaid Matsimäe karjääri lõkkekohalt, ehk siis sealt, kus Oandu-Ikla ning lõunarada lahku lähevad. Esialgne plaan näeb ette kokku 31 päeva, sh 3 puhkepäeva. Et selle aasta ettevõtmine on oluliselt rohkem tööreis, siis võib plaanides muudatusi ette tulla kordades rohkem ning ajakava pärast Elistveret võib osutuda reaalsuses vägagi teistsuguseks. Kui kõik sujub, võib ürituse kordaläinuks lugeda 8. novembril Ähijärvel. Kõik muu põhimõtteliselt sama nagu eelmisel aastal: ajakava siin, liitujale tähelepanemiseks niipalju ning jooksev reportaaž ning kommentaarid siin.


2012: Oandu-Ikla

Matkateel hakkavad vapralt kõndima algusest lõpuni siis Andre Kaur, Annemarie Rammo ja Kaidi Jõesalu.

Andre, Annemarie ja Kaidi

Peale matkatee avamist tekkis meil plaan tee ka ise otsast otsani jalgsi läbi käia ning teha seda “tavalise” jalgsimatka formaadis. Kuigi tee ametlik läbimise suund on Oandust Iklasse, siis meil on kavas läbida tee vastupidises suunas ja alustada Iklast 21. septembri hommikul. Matkatee läbimiseks oleme arvestanud koos puhkepäevadega 22 päeva. Seega plaanime lõpetada 12. oktoobril. Kuigi Matkatee ametlik otspunkt on Oandu, tahame meie matkata mereni välja ja lõpetada mõned kilomeetrid hiljem Altjal (piirist piirini ikkagi ;)). Ettevõtmise õnnestumist kavatseme tähistada piduliku söömaajaga Altja kõrtsis.

Teel liikumine toimub eranditult jalgsi, ööbimine telkides ja teele jäävates metsaonnides (niipaljukest kui neid teele jääb). Rajalt teeme otsereportaaže siiasamasse blogisse, koos fotomaterjalidega, samuti peame ka matkapäevikut.

Meie ideeks on läbida matkatee rahulikus matkatempos, nautides loodust ning käies enam- vähem normaalsied päevadistantse (nii max 20-30 km päevas). Rekordiüritus (kiiruse mõttes) pole meie eesmärgiks, pigem just võimalikult pikk looduses viibimine ning matkatee läbimine just niimoodi, nagu seda ideaalis läbima peaks.

RMK matkaraja tähis

Matkarada

Loomulikult on kõik huvilised oodatud kampa lööma. Õigemini on see meile isegi vajalik, sest on tarvis, et keegi meile aeg-ajalt söögikraami ja muud varustuse täiendust tooks. Samas on igati arusaadav, et 22 järjestikust vaba päeva ei pruugi paljud teist leida. Selleks avaldame nüüd oma matkaplaani, et igaüks saaks endale sobiliku ajavahemiku välja valida ja oma liitumisest märku anda.

Meie kanname kaasas vaid enese tarbeks vajalikku varustust. See tähendab, et liitujad peaksid ise hoolitsema oma toidu ja selle valmistamiseks vajaliku riistvara eest. Mida liituda soovijad peaks täpsemalt silmas pidama, saab lugeda siit. Selle kõige üle saab aga täpsemalt arutleda näost-näkku, silmast-silma või blogi kommentaarides.

Lisa kommentaar

Kommenteeri...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: