Kaheksas päev. Saeveski

28. september. Saeveski metsaonn.

Siin on väga halb levi, nii et ma ei tea, millal see postitus üles jõuab. Lisaks ma vabandan kõigi nende ees, kes meile eile või täna helistada üritasid kuid meid kätte ei saanud.

Lõke Saeveski onni hoovil

Täna oli meil esimene puhkepäev, seega ei liikunud me täna kuhugi. Aga siinkohal väike kokkuvõte möödunud päevadest.
Läbitud distants on meil GPSi järgi 166 kilomeetrit. Seda on mõnevõrra rohkem kui näitavad matkatee kilomeetripostid – Saeveski maja juures on alles 146. post. Seega jääb üle oletada, et matkatee on mõnevõrra pikem kui 370 kilomeetrit. Eks kindlasti tuleb mõni kilomeeter juurde väikestest jõnksudest teel kuid kidlasti ei tule see veel kokku 17 km. Nojah.

Tervislik seisund on meil kõigil väga hea, ainsaks probleemiks on meil veidi valutavad ja väsinud jalad. Kuid siin pole ka midagi imestada kuna lihastel ja jalataldadel pole just kuigi palju taastada lastud. Tänane puhkepäev peaks ka selle probleemi enam-vähem joonde ajama.

Pannkoogid ja Hemingway

Puhkepäev oli igati väljateenitud ja väga mõnus. Ärkasime üsna hilja. Niivõrd-kuivõrd :) Esmalt harjusime päevaga, jõime kohvi, istusime laua ümber koos. Annemarie hakkas raamatut lugema, me aga leidsime et ta võiksin meile ette lugeda. Kaidi hakkas pannkoogitainast tegema ja Annemarie luges ette Hemingway meistriteost “Francis Macomberi üürike õnn.” Selle saatel said pannkoogid ka valmis küpstetatud. Pannkoogid olid vägaväga maitsvad, sõime neid kakaokondenspiima ja ingveriga. Loomulikult kuulus puhkepäeva juurde ka pikk lõunauinak. Hemingway on igatahes ideaalne puhkepäevalektüür.

Õhtul, peale pimeduse.saabumist saabus onni juurde kaks väsinud jalgratturit, kes olid sõitnud siia Lellest. Kutsusime nad sisse ja nemadki jäid siia peatuma, et homme Ikla poole edasi sõita. Tuli välja, et nad on väga toredad poisid ja me muljetasime oma matkakogemustest pikalt.
Nii tunnike hiljem, kui olime juba ratturitega jõudnud kõvasti muljeid vahetada, jõudsid kohale ülejäänud zombikad – Külli, Ivan, Kristel, Marju ja Liina. Ja siis läks lõbuks. Tavalised allapoolevöö naljad ja üldine müra. Jaurasime poole üheni öösel ja siis asutasime end magama. Homme ju tarvis jälle liikuda. Loodame, et me jalgrattureid liialt ära ei kohutanud :)
Head ööd.

Saeveski metsaonn 2012 kevadel. Foto: Ivan

Categories: Matkatee | Sildid: , , | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Kommenteeri...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: